Brady 2" x 0.335" PermaSleeve Heatex Heat Shrink Label - HX-187-2-WT-SC
- Part #:
- HX-187-2-WT-SC
30 Years of Service
| Part Number | HX-187-2-WT-SC |
| Product Number | 117343 |
| UPC | 662820820710 |
| UOM | Roll of 500 Each |
| Brand Name | Brady |
| Application | Electrical Labeling, Wire and Cable Labeling |
| Brady Material Number | B-7642 |
| Color | White |
| Continuous or Die-cut | Die-cut |
| Core Diameter (imperial) | 1 in |
| Core Diameter (metric) | 25.40 mm |
| Diameter as Supplied (imperial) | 0.187 in |
| Diameter as Supplied (metric) | 4.75 mm |
| Dimensions (imperial) | 0.335 in H x 2 in W |
| Dimensions (metric) | 50,80 mm (W) x 8,51 mm (H) |