Brady 2" x 0.182" PermaSleeve Heatex Wire Marking Sleeves Label - 2HX-094-2-BL
- Part #:
- 2HX-094-2-BL
30 Years of Service
| Part Number | 2HX-094-2-BL |
| Product Number | 117433 |
| UPC | 662820821601 |
| UOM | Roll of 2500 Each |
| Brand Name | Brady |
| Application | Electrical Labeling, Wire and Cable Labeling |
| Brady Material Number | B-7642 |
| Color | Blue |
| Continuous or Die-cut | Die-cut |
| Core Diameter (imperial) | 3 in |
| Core Diameter (metric) | 76.20 mm |
| Diameter as Supplied (imperial) | 0.094 in |
| Diameter as Supplied (metric) | 2.39 mm |
| Dimensions (imperial) | 0.182 in H x 2 in W |
| Dimensions (metric) | 50,80 mm (W) x 4,62 mm (H) |